GSW magisterskie inżynierskie licencjackie

GWSA na Facebooku

ostatnia aktualizacja: 14.08.2019

Znajdujesz sie w:

  • Strona główna
  • Konferencja naukowa: 1915-2015 zbrodnie wojenne i ludobójstwo w XX i XXI wieku
data dodania:
18.02.2015,
dodał:
tm

DrukujKonferencja naukowa: 1915-2015 zbrodnie wojenne i ludobójstwo w XX i XXI wieku

Zapraszamy do czynnego wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej, której współorganizatorem jest Gdańska Szkoła Wyższa, pt. "1915–2015 zbrodnie wojenne i ludobójstwo w XX i XXI wieku".

Konferencja odbędzie się w dniach 16–17 kwietnia 2015 r. w Gdańsku, Dom Wczasowy "Rzemieślnik", ul. Piastowska 206 (Gdańsk Jelitkowo).

Informacje nt. konferencji, formularz zgłoszeniowy, dane teleadresowe do sekretariatu konferencji i inne bieżące aktualności — na stronie:
http://genocide.com.pl/


W tym roku mija setna rocznica ludobójstwa chrześcijan w Imperium Osmańskim, zbrodni dokonanej przez rząd sułtański na Ormianach, Asyryjczykach, Chaldejczykach oraz Grekach Pontyjskich. Współcześnie zbrodnia ta kojarzona jest głównie z pierwszą z wymienionych nacji. Wykorzystany w literaturze i sztuce motyw dokonanej wówczas rzezi stał się pierwszym współczesnym symbolem eksterminacji, w której kryterium doboru ofiar była przynależność etniczna. To właśnie wspomnienie o okrutnym losie, jaki spotkał mieszkańców Wschodniej Anatolii, o czym rzadko kto już pamięta, znalazło się jako jedna z dyrektyw postępowania w rozkazie dającym początek II wojnie światowej.

Rok 2015 to także 70. rocznica zakończenia II wojny światowej. Konfliktu, który szczególnie bolesne piętno odcisnął na Żydach, Romach i Słowianach. Egzekucje w Nankinie prowadzone przez żołnierzy Cesarskiej Armii Japonii, zbrodnie dokonywane na Starym Kontynencie przez hitlerowców czy też bestialskie mordowanie Polaków na Wołyniu przez Ukraińców, to jedne z wielu stygmatów tamtych lat, które dotąd się nie zabliźniły.

czytaj więcej na stronie konferencji: http://genocide.com.pl/

Sugerowane panele tematyczne to:

  1. nauki o bezpieczeństwie / wojskowość,
  2. prawny,
  3. politologiczny,
  4. historyczny,
  5. socjologiczny,
  6. psychologiczny,
  7. cywilizacyjno-kulturowy,
  8. varia.

Pobierz informator na studia w PDF

Zachęcamy do zapoznania się z informatorem na studia w Gdańskiej Szkole Wyższej. Wersja książkowa zawsze dostępna jest w dziale rekrutacji.

Pobierz informator

Szybki kontakt

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami! Szybko i rzetelnie uzyskasz informacje o naszej Uczelni, wydarzeniach, planach zajęć, wynikach egzaminów czy zjazdach.

Informacja GSW

Telefon
58 305 08 12
GG
2